"...ohi, taajama rusakot ei ehkä ole niiin tarkkoja??" -Rauno
Tämä yks Monsteri-ketku näyttäs olevan tosi tarkka...

;
Sekin hieman ihmetyttää kun koirat käyvät jatkuvasti ajamassa elukat pois automaatilta etteivät ne koirien hajuja pelkää mutta ihmishajua kylläkin.
Rautapyyntiajoilta muistan kun tulosta alkoi tulemaan vasta kun säilytin ja kuljettelin rautoja juuttisäkissä jossa oli katajanoksia sekämyös käsittelin rautoja tarvikkeineen siellä säkissä säilytetyillä nahkahanskoilla. Välillä keittelin koko rautasatsin, kolmisenkymmentä kipaletta, katajanoksien kera muuripadassa.
Minä säilytän kameraa työhuoneen hyllyllä mutta pitänee alkaa pitämään sitä jatkuvasti ulkona - jonne se kuuluukin. Pitäsi hommata jostain virtakaapeli että sais virtaa veneen talviteloilla olevasta 240Ah:n hupiakusta - tehokas IR syö yllättävän paljon pattereita.
Sinänsä tuo Monsterin kyttääminen ei tuota ongelmia sillä minulla on kaksi muutakin ja vähintäänkin yhtä hyvää paikkaa kytätä. Vaikka vaihtaisi joka ilta eri passiin...mutta vanha ei "jaksa".. ihan niin villiintyä
